نام كاربري:  
پسورد:
 
عضویت سریع
      شناسه : 
      نام اصلي : 
      ايميل : 
      تايپ مجدد : 
      گذرواژه : 
      تايپ مجدد : 

 

      
 
 
 
محل تبلیغات شما: جهت کسب اطلاعات بیشتر و سفارش تبلیغات خود با شماره تلفن 09133638841! تماس حاصل فرمایید
   
 

  آمار کاربران        

» رقص لزگی چه نسبتی با شخصیت فاطمه‌ زهرا(س) دارد؟!!
اخباری که به تازگی درخصوص جشن همسر رئیس جمهور، به مناسبت ولادت حضرت فاطمۀ زهرا(س) در نهاد ریاست جمهوری، منتشرشده که باعث نگرانی بسیاری از دلسوزان نظام و نیز بروز موجی از ناراحتی ها میان اقشار مردم و نارضایتی از علمکرد دولت یازدهم گردیده است.
پیش از هم همیشه ضمن حمایت از دولت نوپای «تدبیر و امید» درخصوص برخی تضادها و تعارضات در دولت یازدهم، هشدارهایی داده بودیم و به مطالبی اشاره کرده بودیم.

اخباری که به تازگی درخصوص جشن همسر رئیس جمهور، به مناسبت ولادت حضرت فاطمۀ زهرا(س) در نهاد ریاست جمهوری، منتشرشده که باعث نگرانی بسیاری از دلسوزان نظام و نیز بروز موجی از ناراحتی ها میان اقشار مردم و نارضایتی از علمکرد دولت یازدهم گردیده است. آن هم درشرایطی که دولت به طرق گوناگون از مردم می خواهد، از دریافت یارانۀ نقدی شان انصراف داده و برای حمایت از مشکلات اقتصادی دولت آستین ها را بالا زده و ایثار کنند!

در چنین شرایطی سیّدمجتبی نعیمی در یادداشتی می نویسد:

این متن هنگامی نوشته می‌شود که بیش از 48 ساعت از انتشار خبر زیر گذشته است: «به گزارش خبرنگار جامعه فارس، جشن همسر رئیس جمهور دولت یازدهم برای بزرگداشت مقام زن شب گذشته (یعنی 30 فروردین 93) در تالار حافظیه کاخ سعدآباد برگزار شد، مراسمی که خبر برپایی آن را پیش از این مولاوردی، معاون امور زنان رئیس جمهور وعده داده بود. تمام زنانی که به این ضیافت دعوت شده بودند از پیش تعیین شده بودند و هیچ امکانی برای ورود افراد عادی نبود. با ورود هر میهمان، تشریفات او را تا محل تحویل لوازم شخصی، لباس‌ها، تلفن همراه و دوربین عکاسی همراهی می‌کرد و جای هر فردی از پیش مشخص شده بود. این جشن بزرگداشت مقام زن که با بی حجاب شدن میهمانان آن بیشتر شبیه یک دور همی زنانه شده بود از بخش‌های مختلفی غیر از دولت نیز میهمانانی داشت، فعالان امور زنان، بازیگر، کارگردان و نویسنده زن. رقص لزگی 6 دختر، کنسرت موسیقی زنان و برگزاری شوی لباس زنان بخشی از ویژه برنامه‌های این ضیافت بود.» خبرگزاری فارس/31فروردین93

همچنین شنیده شد که در این ضیافت به هرکدام از مهمان‌ها، چند سکه(3 الی 5 سکه) داده شد. البته در این 48 ساعت خیلی امید داشتیم که این خبر تکذیب شود، اما متأسفانه نشد. چون چند ساعت قبل انتشار آن، در همایش ملی زنان افتخار آفرین از رئیس جمهور شنیده بودیم که گفت:

«رئیس‌جمهور با بیان اینکه آن زمان(منظور دوران پیش از انقلاب است) زنان را در پستوها زندانی می‌کردند و اینچنین مقام و موقعیت زنان را فرو می‌کاستند، افزود: در زمان تجدد نیز عده‌ای می‌خواهند زنان بازیچه و ابزار دست مردان قرار گیرند از این رو در هر دوره به بانوان ظلم شده است ... رئیس‌جمهور با بیان اینکه ما نیازی نداریم که برای راه آینده بانوان خود از غرب الگو بگیریم تصریح کرد: زن نه‌تنها در زمینه اقتصاد و فرهنگ که سخن اصلی رهبر انقلاب در سال جدید است می‌تواند تاثیرگذار باشد بلکه در تمام صحنه‌ها قابلیت حضور دارد.»

از چند روز پیش از زمان ثبت نام فاز دوم دریافت یارانه‌ها، دائما از سوی رئیس‌جمهور و دولت‌یان می‌شنیدیم که مردم را دعوت می‌کردند تا در مرحله‌ی جدید ثبت نام نکنند. اما پیش‌بینی‌ها به این سمت گرایش داشت که بخش قابل توجهی از مردم ثبت نام خواهند کرد. علت اصلی هم نه ربطی به دولت داشت و نه مسائل دیگر. بلکه علت اصلی، ابهام مردم در خصوص آینده‌ی اقتصاد بیمار کشور بود.

به عبارت دیگر، بسیاری از مردم تنها به این دلیل در فاز دوم دریافت یارانه‌ی نقدی ثبت‌نام کردند چون اعتمادی به خرج کرد صحیح این پول‌ها نداشتند. و حال می‌بینیم که دقیقا در آخرین روزهای ثبت نام این طرح، بذل و بخشش‌های عجیب و غریب توسط دولت‌مردان اتفاق می‌افتد سوالی که این وسط مطرح است این است که قرار بود که مردم در مرحله‌ی جدید دریافت یارانه ثبت نام نکنند تا پول اشرافی‌گری‌ها و ولخرجی‌های شما درآید؟ آیا این اقدامات شما در جهت تأمین اعتماد مردم به آینده‌ی اقتصاد کشور است؟ فکر نمی‌کنید چنین اشرافی‌گری‌هایی باعث می‌شود مردم به این حرف خودشان بیشتر ایمان بیاورند که اگر برای یارانه ثبت نام نکنیم، دولت پول ما را خرج خودش می‌کند؟

حالا این مسئله‌ی اقتصادی که البته نوعی گفتمان سیاسی-فرهنگی اشرافی در آن نهفته به کنار، واقعا باید پرسید بین رقص لزگی و شوی لباس، با صحبت‌های شما در خصوص بی‌نیازی ما از فرهنگ غرب در خصوص موضوع زنان چه نسبتی وجود دارد؟ و از آن مهمتر، چه نسبتی بین شخصیت والای مادر هستی حضرت فاطمه‌ی زهرا(س) و این جشن دولتی‌ هست؟

آقای روحانی! شما یکی از کارگزاران حکومت اسلامی هستید. شمایی که لباس روحانیت به تن دارید و حتما تاریخ اسلام خوانده‌اید بگویید، اگر یکی از کارگزاران حضرت علی (ع) چنین رفتاری از خود بروز می‌داد، چه برخوردی با او می‌شد؟ آیا دریافت شما از جایگاه زن در اسلام به آوازه‌خوانی و شهرت او منحصر می‌شود؟ آقای روحانی! مگر دولت شما با پنجاه و نیم درصد آراء انتخاباتی، ادعای مردمی بودن ندارد؟ آیا در ادعای‌تان جایی برای حضور عمومی بانوان در مراسم بزرگداشت آنها نیست؟

متأسفانه دولت یازدهم خیلی زود دچار تضاد و تعارض در گفته‌ها و رفتارهایش شده است. این تعجیل به هر دلیلی که هست، توأم با تشدید شده. یعنی شدت این تعارض دائما در حال زیاد شدن است. امیدواریم دولت‌مردان ما فکری به حال این وضعیت نامناسب بکنند. چون گذشته از خودشان، متضرر اصلی نظام و مردم هستند. آقای روحانی! جناح فرهنگی مومنان با این کارها، نه تنها تقویت نمی‌شود که به مرز نابودی می‌رود

کلمات کلیدی :رقص لزگی چه نسبتی با شخصیت فاطمه‌ زهرا(س) دارد؟!!
  دوشنبه، 8 ارديبهشت ماه، 1393 نويسنده: seyedbahri

مرتبط باموضوع :

 آژانس امنیت ملی آمریکا در حال ساخت مرکزی مخف  [ جمعه، 4 اسفند ماه، 1391 ] 511 مشاهده
 شایعه رفع حصر از کروبی؛ نقشه تندروها برای رئ  [ شنبه، 29 تير ماه، 1392 ] 495 مشاهده
 بیماری هایی که از تلویزیون نشأت می گیرند  [ دوشنبه، 17 تير ماه، 1392 ] 508 مشاهده
 اعتراف شبکه من و تو به دستکاری در آرای مخاطب  [ سه شنبه، 15 اسفند ماه، 1391 ] 5207 مشاهده

 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نام شما (ضروری): 
ایمیل شما (ضروری): 
نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]

  امتیاز دهی به مطلب         

  انتخاب ها        


 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

  اشتراک گذاري مطلب        

تمامی حقوق محفوظ بوده و هر گونه کپی برداری فقط با ذکر منبع مجاز خواهد بود

 Design By KiaGraphic Powered PHPNuke 8.3