نام كاربري:  
پسورد:
 
عضویت سریع
      شناسه : 
      نام اصلي : 
      ايميل : 
      تايپ مجدد : 
      گذرواژه : 
      تايپ مجدد : 

 

      
 
 
 
محل تبلیغات شما: جهت کسب اطلاعات بیشتر و سفارش تبلیغات خود با شماره تلفن 09133638841! تماس حاصل فرمایید
   
 

  آمار کاربران        

» اصرار دست جمعی برای تباهی

 

هزاران نفر از مردم کانادا در بزرگترین شهرهای این کشور دست به راهپیمایی زده و خواستار قانونی کردن مصرف ماری جوآنا شدند!
سالانه 200 هزار نفر در اثر مصرف مواد مخدر در جهان می میرند و میلیون ها نفر نیز در معرض آسیب های جسمی، روحی، روانی، فرهنگی و  اجتماعی آن قرار می گیرند، با این حال عده ای همچنان اصرار بر مصرف آن دارند.
 

 

 

معمولا اغلب اعتراض ها در کشورهای مختلف جهان، در واکنش به اتفاقات منفی اجتماعی-سیاسی رخ می دهد اما در آمریکا و برخی کشورهای غربی موارد متعددی دیده می شود که اعتراض ها به عکس است یعنی عده ای خواهان انجام کاری هستند که ضدارزش های انسانی است. مثل مورد قانونی شدن مصرف مواد مخدر، یا تظاهراتی که گاه و بیگاه همجنس بازان و زنان خیابانی و طرفداران آنها در این کشورها به راه می اندازند.

 

 

 

یکی از این تجمع های اعتراضی در کاناداست که همه ساله در بیست آوریل برگزار می گردد و برای عده ای روز پرهیجانی است. پلیس به شدت و به طور نامحسوس مراقب اوضاع است. جو موجود در این تظاهرات شبیه جشنواره سالانه 420 مربوط به ماری جوآنا در شهر دنور آمریکا بود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

در این روز عده ای از طرفداران مصرف نوعی ماده مخدر به نام ماری جوانا در اعتراض به ممنوعیت قانونی آن در این کشور دور هم جمع می شوند، قلیان های مخصوص ماری جوانا و سیگارهای پر از آن را آتش می کنند و با ولعی خاص دود ماری جوانا را وارد ریه های خود می کنند تا به نوعی با این کارها اعتراض خود را اعلام دارند!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

تظاهرات کانادا با نام رمزی 420 ، در شهرهای ونکوور، مونترآل و اوتاوا برگزار می شود. رمز 420 که اغلب در آمریکای شمالی به کار می رود، برگرفته از گروهی از ماری جوآنا دوستان جوان در دهه 1970 است که در ساعت 20 :4 دقیقه بعداز ظهر با هم ملاقات می کردند.

 

 

 

 

 

 

صف طولانی خرید ماری جوانا در کلرادو آمریکا در اولین روز قانونی شدن مصرف آن

 

 

 

 

 

داستان دهه 70 میلادی و موج گرایش به مواد

 

کارشناسان دهه 1970 را دهه شورش های اجتماعی - اعتراضی می دانند. بسیاری از گروه های موسیقی زیرزمینی و گروه های مستقل و غیروابسته هنرمندان به هالیوود در این سال ها شکل گرفت. هیپی ها، سینمای مستقل شرق آمریکا و موسیقی های راک از این دست حرکت ها هستند. آنها ضمن اعتراض به سیاست های دولتمردان غربی، جوانان و گروه های عصیان گری را شکل دادند که اغلب گرفتار در دام اعتیاد به مشروبات الکلی و مواد مخدر شدند و بسیاری نیز با خودکشی به زندگی خود پایان دادند.

 

 

 

بنابراین در دوهه 60 و 70 رواج مصرف مواد بویژه ماری جوانا به یکی از نمودهای اعتراض اجتماعی جوانان بدل گردید اما پس از این دو دهه است که در کشورهای غربی مصرف آن به شدت افزایش و از حالت اعتراضی به تفننی و تفریحی تغییر کاربری می دهد به طوری که در بعضی از این کشورها مصرف آن حتی از سیگار هم بیشتر شده است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

در واقع این دهه را باید سرآغاز باز شدن دمل های چرکینی دانست که دهه ها قبل به اسم آزادی های فردی افسار گسیخته در بستر انقلاب صنعتی بنیان نهاده شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آثار زیانبار ماری جوانا

 

هر چند عده ای از جمله باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا سعی دارند در توجیه قانونی شدن این ماده مخدر، مصرف ماری جوانا را با مصرف سیگار مقایسه کنند و آثار زیبانبار آن را تا حد آثار مضر سیگار تنزل دهند اما این ماده مخدر مضرات بی شماری دارد.

 

 

 

در حالی که اکثر داروهای روان‌گردان در یکی از دسته‌های محرک، کندساز، یا توهم‌زا قرار می‌گیرند، ماری‌جوانا خاصیتی بینابینی از خود نشان می‌دهد.

 

 

 

ماری جوانا، بیشترین مصرف را بین مخدرها در جهان دارد و به گفته پزشکان به محض مصرف در بدن انسان گونه ای بی تعادلی ایجاد می کند. همچنین مصرف همیشگی ماری جوانا اعتیاد آور است و به مغز و سیستم عصبی زیان های غیر قابل جبرانی می زند.

 

 

 

 

 

زمینه ساز یک غفلت

 

گفته می شود مصرف ماری جوانا زمینه ساز اعتیاد به سایر مواد مخدر قوی تر است. همه بررسی هایی که در آمریکا انجام شده است نشان دهنده توالی مصرف ابتدایی ماری جوانا و سپس روی آوردن به داروی غیرقانونی قوی تر مانند مواد محرک (آمفتامین ها) و مواد افیونی بوده است.

 

 

 

متخصصان معتقدند که نوجوانان ناسازگاری که به مصرف حشیش روی می آورند، در عین حال مستعد مصرف سایر موادمخدر هم هستند؛ ضمن آنکه مصرف حشیش باعث تعامل اجتماعی آنها و در نتیجه دسترسی بیشتر به فروشندگان این مواد می شود، بنابراین احتمال بیشتری دارد که به سایر مواد مخدر هم آلوده شوند.

 

 

 

پژوهش انجام شده در استرالیا در سال ۲۰۰۱ نشان داد که مصرف ماری‌جوانا به ندرت به تنهایی و بدون حضور مواد دیگر صورت می‌گیرد. ۹۵% مصرف‌کنندگان ماری‌جوانا از الکل نیز استفاده می‌کنند،۲۶% از آمفتامین و ۱۹% از اکستازی. تنها ۲٫۷% از این افراد اعلام کردند که همراه با ماری‌جوانا از هیچ مادهٔ دیگری استفاده نمی‌کنند.

 

 

 

 

 

تاثیر بر رانندگی

 

مصرفِ ماری‌جوانا بر تواناییِ رانندگی افراد تاثیر می‌گذارد. افراد پس از مصرف ماری‌جوانا در مواردی نظیر ردیابی، توجه، زمان واکنش، حافظه‌ی کوتاه‌مدت، هماهنگی دست و چشم، گوش‌بزنگی، درک زمان و مسافت، و تصمیم‌گیری و تمرکز دچار اختلال می‌شوند. در یک تحقیق بر روی قربانیانِ تصادفاتِ رانندگی در آلاباما مشخص شد که ۱۷% از رانندگان، ماری جوانا مصرف کرده بودند.

 

 

 

 

 

استفاده در عرفان های نوظهور و کاذب

 

 مواد مخدر در برخی گونه های عرفان نوظهور نیز رواج دارد و مورد استفاده قرار می گیرد. عرفان هاي كاذب عموماً تفكر زدا هستند و چهار مقوله الكل، اعتياد، سكس و مديتيشن در آنها به وفور يافت مي شود. مواردی که قدرت جذب كنندگي زيادي در بين جوانان دارد.

 


آنها با اطلاع از این موضوع روانشناسانه و با تكيه بر كيف جسمي جوان، روح او را هم تسخير مي كنند تا اهداف پليدشان را پيش ببرند. وقتی افراد مواد مصرف می کنند نوعی حالت تخدیر و خلسه به آنها دست می دهد که همراه با توهم است. در چنین وضعی گردانندگان و بازیگران اصلی این وضعیت را ایجاد حالتی معنوی در فرد تفسیر و توجیه می کنند.

 

 

 

 

 

وضعیت مصرف ماری جوانا در غرب

 

بر اساس آمار سازمان ملل در غرب، ماری‌جوانا پرمصرف‌ترین مادهٔ غیرقانونی است.

 

 

 

البته برخی کشورها به سمت قانونی کردن آن پیش رفته اند. در هلند این کار برای جذب توریسم انجام شده و تنها در برخی شهرها، کافی شاپ ها مجاز به ارائه ماری جوانا به مشتریان خود هستند. این مساله با مخالفت بخش عمده ای از مردم این کشور مواجه شده است. هلندی ها از معضلاتی گله مندند که توریست ها با کشیدن مواد نشئه آور بوجود می آورند نظیر زد و خورد. با وجود مخالفت‌ها، دولت هلند در سال 2012 میلادی قوانینی برای محدود کردن فروش مواد مخدر به گردشگران تصویب کرده تا بدین ‌وسیله تعداد آن دسته از گردشگرانی که تنها برای استعمال آزادانه مواد مخدر به این کشور سفر می‌کنند، کاهش یابد.

 

 

 

 

 

وضعیت در آمریکا

 

وضعیت مصرف در آمریکا قابل تامل تر و با دیگر کشورها کمی متفاوت است. تخمین زده می‌شود در این کشور بیش از ۱۰۰ میلیون نفر در زندگی‌شان ماری‌جوانا را تجربه کرده‌اند.

 

 

 

در ماه اکتبر گذشته، یک نظر سنجی نشان داد که برای نخستین بار، اکثریت آمریکایی ها ، یعنی ۵۸ درصد از آنها، با قانونی شدن ماری جوانا موافقند. نظرسنجی ای که نشان می داد تغییری بزرگ در طرز فکر آمریکایی ها پدیده آمده. در سال ۱۹۶۹، آنها تنها ۱۲ درصد از آنها موافق قانونی شدن ماری جوانا بودند.

 

 

 

به گفته گالوپ، نتایج این پژوهش ممکن است به سبب تغییر استانداردهای اجتماعی و عادی تر به نظر رسیدن مصرف ماری جوانا طی سال های اخیر تغییر کرده باشد. در مجموع، استنتاج این نظرسنجی آن است که جوانان بیش از مسن ترها خواستار قانونی شدن مصرف ماری جوانا بوده اند.

 

 

 

در آمریکا نیز در سال 2013 رای دهندگان در ایالت های کلورادو و واشنگتن با شرکت در دو همه پرسی در ماه نوامبر به آزادسازی مصرف ماریجوانا رای دادند.

 

 

 

 

 

موافقان و مخالفان قانونی شدن

 

گسترش بی سابقه مصرف ماری جوانا، در کشورهای غربی و نیز ادعاها در مورد کم ضرر بودن یا حتی منافع آن باعث تقاضاهای فراوان برای قانونی کردن مصرف آن شده است، همچنان که مثلاً مصرف سیگار و الکل در این کشورها قانونی است سیاست کشورهای غربی در این باره متفاوت بوده است.

 

 

  يكشنبه، 14 ارديبهشت ماه، 1393 نويسنده: seyedbahri

مرتبط باموضوع :

 تیم حامی شیطان پرستان در جام جهانی 2014 برزیل  [ جمعه، 30 خرداد ماه، 1393 ] 732 مشاهده
 سازمان مخوف بیلدربرگ  [ پنجشنبه، 11 دي ماه، 1393 ] 560 مشاهده
 دلایل خیانت مردان به همسران خود  [ چهارشنبه، 17 دي ماه، 1393 ] 742 مشاهده
 خودفروشیِ «هفت صبح» به یاری «فیس بوک»  [ جمعه، 9 خرداد ماه، 1393 ] 713 مشاهده

 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نام شما (ضروری): 
ایمیل شما (ضروری): 
نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]

  امتیاز دهی به مطلب         

  انتخاب ها        


 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

  اشتراک گذاري مطلب        

تمامی حقوق محفوظ بوده و هر گونه کپی برداری فقط با ذکر منبع مجاز خواهد بود

 Design By KiaGraphic Powered PHPNuke 8.3