نام كاربري:  
پسورد:
 
عضویت سریع
      شناسه : 
      نام اصلي : 
      ايميل : 
      تايپ مجدد : 
      گذرواژه : 
      تايپ مجدد : 

 

      
 
 
 
محل تبلیغات شما: جهت کسب اطلاعات بیشتر و سفارش تبلیغات خود با شماره تلفن 09133638841! تماس حاصل فرمایید
   
 

  آمار کاربران        

» کردها به عنوان بخشی از هویت ایرانی
کردها به عنوان بخشی از هویت ایرانی در کشوری مانند ایران پذیرفته شده و علیرغم مشکلات توسعه مناطق کردنشین اما وابستگی متقابلی بین مردم این مناطق و نظام سیاسی وجود دارد .
این روزها وقتی به موتور جستجوگر گوگل مراجعه می کنید و با کلمه انگلیسی واژه نقشه کردستان را جستجو می کنید این موتور جستجوگر نقشه کردستانی را به مخاطب می دهد که در این نقشه بخش مهمی از جغرافیای ایران نیز ضمیمه این نقشه شده و می خواهد چنین به مخاطب القاء کند که مرزهای واقعی این منطقه که ساخته و پرداخته ذهن مدیران این موتور جستجوگر است بخش مهمی از کشورهای ایران ، ترکیه ، عراق و سوریه را شامل می شود.

تلاش گوگل برای ایجاد جنگ قومی و مذهبی در ایران
 

به گزارش بولتن نیوز، کردها به عنوان بخشی از هویت ایرانی در کشوری مانند ایران پذیرفته شده و علیرغم مشکلات توسعه مناطق کردنشین اما وابستگی متقابلی بین مردم این مناطق و نظام سیاسی وجود دارد .این وابستگی و همراهی را نیز می توان در فرهنگ و رفتار روزانه مردم کرد مشاهده کرد و تمام تلاش سیاسیون کرددر داخل کشور نیز این است که مشارکت واقعی کردها در حاکمیت نیز فراهم شود و از سوی دیگر توزیع منابع کشور در این مناطق نیز براساس نیازهای این استان انجام شود.

 
تلاش گوگل برای ایجاد جنگ قومی و مذهبی در ایران

در این بین موتور جستجوگر گوگل با بهره گیری از سیاستهای تفرقه افکنانه در راستای تشدید تنش های قومی و مذهبی در کشورهای مانند ایران در تلاش هستند تا همسو با یک طیف معدودی از افراد رادیکال، مردم کرد را بر علیه حاکمیت تحریک بکنند، دستکم این ذهنیت را در مخاطب کرد درست بکنند که باید فراتراز حاکمیت های کنونی و مرزهای جغرافیایی کنونی بیاندیشند و با علم بر متحقق نشدن چنین خیالپردازی های می کوشند که مردم را رودروی همدیگر قرار دهندتا بلکه فرجی از این تفرقه افکنی حاصل گردد.
وقتی به تاریخ منطقه نگاه می کنیم می بینیم که نقش امپریالیسم غربی و در راس آن انگلیسی ها برای ایجاد تنش و تفرقه نقش پررنگی است واین سیاست براساس منافع کارتل های اقتصادی و نفتی آنها طراحی شده است تا بلکه با تضعیف ملتهای منطقه زمینه های چپاول وغارت این سرمایه ها را موجب شوند و طبیعی است چنین امری جز در سایه تضعیف داخلی این کشورهای صورت نمی گرفت.
در قرن بیست و یکم می توان گفت که ماهیت این استعمارگران تغییر شکل پیدا کرده است اما تغییر محتوا پیدا ننموده است . آنها امروز با بهره گیری ازتکنولوژیهای رسانه ای تحت کنترل خود می کوشند با ایجاد رویاهای کاذب برخی از طیف های را دیکال را رودروی کشورهای منطقه قرار دهند.
نشر این نقشه ها نه تنها توهین به شعور مردم کرددر منطقه است بلکه توهین و نادیده گرفتن حریم های قانونی کشورهای منطقه و از جمله ایران است .
از این رو اقدام گوگل توهین به روح مردم کردو نقض حدود جغرافیایی کشورها است.
از سوی دیگر این اقدام در تلاش برای توهین به شعور مردم کرد در ایران است که در پروسه های مختلف سیاسی همواره به عنوان یک عنصر فعال در صحنه حضور داشته اند . نمونه برجسته این را می توان در مشارکت مردم در انتخابات جستجو کرد.از سوی دیگر نادیده انگاشتن حاکمیت جغرافیایی ایران زمین است که سالهاست وجود داشته و اکنون چنین ترفندهایی نمی تواند ذره ایی از تلاش هر ایرانی برای حفاظت از کیان ایران زمین بکاهد . شهادت صدها کرد در جبهه های جنگ بیانگر این حقیقت است که مردم کرد خود همواره بخشی از بدنه این کشور بوده و برای حفظ یکپارچگی خاک خود، خون داده اند .
لذا درک چنین حرکتهای مذبوهانه ای در فضای اینترنتی و مجازی تنها کاشتن تخم نفاق و تفرقه چیز دیگری بیش نیست . استفاده این مراکز و مراجع اینترنتی از واژه های جعلی مانند خلیج عربی و نقشه های مجازی و تخیلی تنها بر این اساس صورت می گیرد که مردم و حاکمیت ها را به چالش بکشند.
از این رو از تمامی وطن دوستان و فرهیختگان کرد و فارس گرفته تا هرکسی که عاشق ایران زمین است باید خواست که در مقابل این تفرقه افکنی ها سکوت نکنند و با بلند کردن فریاد اعتراض نشان دهند که مردم ایران از کرد گرفته تا فارس برای صیانت از این خاک خون داده اند و اجازه نخواهند داد این تفرقه افکنی ها ذهن جوانان کرد را مسموم کرده و عاملی برای تشدید تفرقه گردد.سالهاست که خیانت استعمارگران به مردم مشرق زمین ثابت شده است و امروز این خیانت و تفرقه افکنی در لباس دیگری وارد عرصه نبرد با مردم ایران شده است.باید این حرکت گوگل را محکوم کرد و برای آن لازم است گروههای مجازی در راستای تاکید مجدد بر یکپارچگی خاک کشور تشکیل گردد

کلمات کلیدی :
  شنبه، 10 خرداد ماه، 1393 نويسنده: seyedbahri

مرتبط باموضوع :

 هزینه جاسوسی صهیونیست‌ها از دنیا چقدر است؟  [ شنبه، 17 خرداد ماه، 1393 ] 739 مشاهده
 عکس: تقابل فقر و غنا در امریکا  [ دوشنبه، 8 ارديبهشت ماه، 1393 ] 744 مشاهده
 نقد انیمیشن ژولیده  [ جمعه، 1 خرداد ماه، 1394 ] 706 مشاهده
 گردانندگان تجمع چندنفره مقابل ورزشگاه‌آزادی  [ جمعه، 30 خرداد ماه، 1393 ] 729 مشاهده
 آمریکا چگونه با رپ جهادی برخورد کرد؟  [ دوشنبه، 8 ارديبهشت ماه، 1393 ] 540 مشاهده

 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نام شما (ضروری): 
ایمیل شما (ضروری): 
نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]

  امتیاز دهی به مطلب         

  انتخاب ها        


 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

  اشتراک گذاري مطلب        

تمامی حقوق محفوظ بوده و هر گونه کپی برداری فقط با ذکر منبع مجاز خواهد بود

 Design By KiaGraphic Powered PHPNuke 8.3