نام كاربري:  
پسورد:
 
عضویت سریع
      شناسه : 
      نام اصلي : 
      ايميل : 
      تايپ مجدد : 
      گذرواژه : 
      تايپ مجدد : 

 

      
 
 
 
محل تبلیغات شما: جهت کسب اطلاعات بیشتر و سفارش تبلیغات خود با شماره تلفن 09133638841! تماس حاصل فرمایید
   
 

  آمار کاربران        

» باز کردن چشم و گوش بچه ها به بهانه آموزش
 
باز کردن چشم و گوش بچه ها به بهانه آموزش
آموزش هاي انحرافي کانال هاي تلويزيوني ماهواره اي و فيلم ها و مجلات مبتذل و غيراخلاقي، خطر شيوع ايدز و بيماري هاي ناشي از رفتارهاي نادرست جنسي را افزايش داده است.
بی بی سی فارسی (BBCPersian) با پخش گزارشی از پاکستان، به تمجید از طرح مسائل جنسی در مدارس روستایی واقع در ایالت سند پرداخته و آن را به عنوان ابتکاری جدید معرفی کرده است.
این برنامه که قالبی آموزشی دارد، با حمایت مالی یک شرکت نفت و گاز استرالیایی (bhp) انجام می شود!
 

 

 

رسانه دولتی انگلیس اصرار داشت در گزارش یادشده چنین القا کند که طرح مسائل جنسی برای دانش آموزان "ضرورتی اجتماعی" است که شریعت اسلام با آن مخالفت می کند.

 

 

 
 

این در حالی است که با وجود فراگیر شدن چنین روش های آموزشی در کشورهای به اصطلاح پیشرفته، آمار انحرافات اخلاقی، آزار و اذیت کودکان و تجاوز به عنف در این کشورها کاهش نیافته است.

 

 

 

اکنون سؤال اینجاست که آیا اصل آموزش مسائل جنسی در اسلام ممنوع می باشد؟

 

 

 

با یک جستجوی ساده در احکام اسلامی و متون فقهی موجود می توان به این نتیجه رسید که اسلام به اصل مسائل جنسی اهمیت ویژه داده است؛ به طوری که حتی برخی از آیات قرآن به این موضوع اختصاص یافته است.

 

 

 

بنابراین باید به آموزش آن هم توجه شود، ولی مهم این است که اسلام، نقش خانواده -مخصوصا مادر- را در این مسائل پررنگ تر می داند؛ هرچند سایر روش های آکادمیک با حدود خاص تعریف شده می تواند مفید باشد؛ وگرنه آنچه در دنیای غرب اتفاق افتاده، نتیجه اش چیزی جز افزایش ابتذال و بی بندوباری نبوده است.

 

 

 

تا جایی که کارشناسان و متفکران غربی، این نوع آموزش در سنین پایین را "مضر" ارزیابی کرده اند.

 

 

 

در واقع بازگشت به همان حدود دینی اصیل، راهگشاتر از نسخه های غربی است. در اینجا به صورت خلاصه «آموزش مسائل جنسی به جوان و نوجوان» را از دیدگاه اسلام بررسی می کنیم.

 

 

 

در مقدمه باید تأکید کرد که آموزش امور جنسي و دادن آگاهي هاي لازم در اين رابطه از مسائل ضروري و مورد نياز خانواده هاست. آموزش جوانان و نوجوانان درباره چگونگي رفتار صحيح جنسي و بيماري هاي ناشي از انحرافات جنسي داراي اهميت زيادي است.

 

 

 

شواهد گوناگوني حاکي از آن است که مردم و به خصوص نوجوانان و جوانان در اين مورد اطلاعات درستي ندارند و منابع يادگيري رفتار جنسي در بين آنان منابع قابل اطميناني نيست.

 

 

 

معمولا آنچه جوانان در اين باره مي دانند اطلاعات خياباني است که از افراد فاقد صلاحيت آموخته اند. نه پدر و مادرها، نه مدرسه و دانشگاه، نه رسانه هاي گروهي و نه مطلعين ديني، عموما مطلب مهمي در اين باره به جوانان نمي آموزند.

 

 

 

حتي جنبه هاي بهداشتي و چگونگي مقابله با بيماري هاي عفوني مقاربتي و ايدز نيز به آن ها آموخته نمي شود.

 

 

 

آموزش هاي انحرافي کانال هاي تلويزيوني ماهواره اي و فيلم ها و مجلات مبتذل و غيراخلاقي، خطر شيوع ايدز و بيماري هاي ناشي از رفتارهاي نادرست جنسي را افزايش داده است. بايد با آموزش صحيح به نوجوانان و جوانان، در ضمن دروس بهداشت و فيزيولوژي بدن و روانشناسي و تربيت بدني و امور خانواده و اخلاق و تعليمات ديني و يا از طريق برنامه هاي ويژه توسط تيم هاي متشکل از پزشک و روانشناس و متخصصان علوم تربيتي و ديني و اخلاقي، زمينه مناسبي براي مقابله با اين خطرها فراهم شود.

 

 

 

بديهي است تا در مورد امور مربوط به امور جنسي آگاهي هاي مورد نياز به جوانان داده نشود، آمادگي لازم براي مقابله با انحرافات جنسي و مفاسد و عواقب سوء ناشي از آن و نيز بيماري هاي مختلف جنسي و راه هاي انتقال آن حاصل نخواهد شد.

 

 

 

پدران و مادران شرعا وظيفه دارند آداب اسلامي را در اين رابطه به فرزندانشان بياموزند و آن ها را در اين رابطه تقويت کنند تا شيادان و آلودگان نتوانند فرزندان آن ها را بفريبند و آن ها را به وادي فنا و سقوط بکشانند.

 

 

 

نکات مهم در تربیت جنسی

 

 

 

الف) از مسائل بسیار مهم این است که فرزندان و جوانان بدانند در چه وضع و موقعيتي هستند و در رابطه با زندگي شخصي شان چگونه باید موضع بگيرند و به چه صورت و شيوه اي از خود و عفت و شرافت و شخصيت شان دفاع و حراست کنند.

 

خطر روابط ممنوع و معاشرت هاي آلوده بايد از دوران نوجواني به دختران و پسران آموخته شود. پدران بايد محرم راز پسران خود باشند و در اين زمينه رابطه تنگاتنگي با فرزندان پديد آورند و گفتني هاي لازم را در جهت رعايت عفت و پاکدامني به پسران بگويند.

 

از سنين نوجواني پدر بايد شيوه غسل را به پسر بياموزد و در اوان بلوغ و احتلام، حالت ها و وقايع اين دوران را به او تفهيم نمايد و احکام شرعي غسل و چگونگي آن را به فرزندش بياموزد.

 

مادر بايد از طريق پدر، درباره دگرگوني حالات پسر و غسل و احتلام و جنابت او باخبر شود و از قبل لباس و جامه زير او را جدا و حتي محل خواب او را تفکيک نمايد. در مورد دختران نيز اين اطلاع دهي در همين مقطع و توسط مادر بايد انجام بگيرد.

 

 

 

ب) در طول جريان تربيت و رشد، پدران و مادران بايد به فرزندان خود تفهيم کنند چه خطراتي در انتظار آن هاست؟ سر راه خانه تا مدرسه و برعکس چه آلودگي هايي ممکن است برايشان پديد آيد؟ چه افرادي در سر راهشان ممکن است سبز شوند و چه رسوايي هايي برايشان به وجود آورند؟

 

بخشي از آگاهي هايي که بايد به نوجوانان و جوانان به طور مستقيم يا غيرمستقيم داده شود، درباره بيماري هاي مقاربتي است.

 

اينگونه مسائل بايد به گونه اي به آن ها تفهيم شود که احساس نفرت از انحراف جنسی در دلشان پديد آيد و از فرجام آن نگران و بيمناک شوند و ضرورت حفظ خود از آلودگي ها را به خوبي دريابند.

 

اين آموزش ها بهتر است در لابلاي داستان ها و اتفاقاتي که براي ديگران پيش آمده بيان شود تا مايه عبرت و پند آن ها گردد.

 

 

 

ج) بخشي از آموزش هايي که در زمينه تربيت جنسي بايد مورد نظر باشد، آموزش هايي در رابطه با تقويت ايمان و اخلاق است. پرورش ايماني و اخلاقي مي تواند در حفظ فرزندان و جوانان از خطرات و تأمين سعادت آن ها خيلي مؤثر باشد.

 

بخشي از اين آموزش ها بايد در رابطه با حجب و حياي متعادل و موزون و عاقلانه باشد. از علل انحرافات در کودکان گاهي حجب و حياي شديد و زماني هم جرأت و جسارت و بي پروايي فوق العاده است.

 

 

 

د) از مسائل مهم در امر تربيت نوجوان و جوان، اشباع کردن آن ها از محبت به ويژه در زمان کودکي آنهاست. اشباع نشدن آن ها موجب پيدايش نارسايي ها و کمبودهاي عاطفي است که موجب هر نوع اختلال است و زمينه ساز بسياري از انحرافات جنسي جوانان است و اثر آن تا پايان عمر در افراد باقي مي ماند.

 

کودکاني که از محبت سيراب نشده اند، در همان اوان و يا در نوجواني و جواني به شدت در معرض خطرند. البته زياده روي در محبت و وابستگي شديد کودکان به پدر و مادر نيز موجب نوع ديگري از خطر است. پس بايد فرزندان را به گونه اي متعادل اشباع کرد تا دچار لغزش و خطر نشوند.

 

 

 

ه) به تدريج که پسران و دختران رشد مي کنند و بزرگ مي شوند بايد با دنياي متفاوت زندگي زن و مرد و به وظايفي که اين دو در زندگي دارند آشنا شوند.

 

البته اين به معناي بيدار کردن نيرو و قوه خفته و نهفته جنسي نمي باشد، بلکه هدف آن است که پيش از اينکه فرزندان ما به فکر مسأله اي بيفتند و يا چيزي را از زبان ديگران بشنوند، بايد به گونه اي سالم و معقول و همراه با وقار و عفت و منطقي، خطرات احتمالي و انحرافات را از آنان دور کرد.

 

بررسي ها نشان مي دهد که طرح اينگونه مسائل در قالب هايي مناسب و همراه با وقار و اخلاق که از هر نوع وقاحت دور باشد، از طرف افراد دلسوزي چون پدر و مادر، از لغزش هاي آينده فرزندان جلوگيري خواهد کرد.

 

در واقع آموزش اين مسائل توسط والدين و مربيان دلسوز به خاطر جلوگيري از بدآموزي و سوءاستفاده در اين زمينه است. والدين براي برخي از آموزش ها مي توانند از وجود معلمان و مربيانی که مجهز به تعاليم و ضوابط اخلاقي و انساني بوده و بدآموز و منحرف کننده نباشند، استفاده کنند.

 

آموزش هايي که به فرزندان و جوانان و نوجوانان در رابطه با زندگي غريزي و جنسي شان داده مي شود ممکن است به صورت مستقيم و يا غيرمستقيم باشد. در آنچه که مربوط به دستورات و تعاليم شرعي است سعي بر اين است که مستقيما مطالب به آن ها آموخته شود -همانگونه که در رساله هاي عملي مراجع تقليد وجود دارد- و در آنچه که ناشي از تحريکات و کنجکاوي هاست بايد سعي شود راه و روش غيرمستقيم به کار بسته شود.

 

مثلا برگزاري "جشن تکليف" براي دخترها و پسرها و تبريک وقت بلوغ آن ها نوعي از آموزش هاي غيرمستقيم است. بايد توجه داشت که آموزش مستقيم نيازمند پختگي و توانايي و تيزهوشي و دلسوزي خاصي است؛ چون از يک طرف بايد آگاهي هاي لازم را به فرزندان داد و از طرفي ديگر بايد مراقب بود اين امر سبب بيداري زودرس و بي موقع جنسي نگردد و موجب تحريکات زيانبار و باز شدن بيش از حد ضرورت چشم و گوش آن ها نگردد.

 

 

 

 

 

سن آموزش مسائل جنسی

 

 

 

یقينا در دوران کودکي و در سنين پايين تر از 7 سالگي ضرورتي براي آموزش مسائل جنسي وجود ندارد. توصيه هاي پيامبر گرامي اسلام و ائمه معصومين (ع) به والدين اين است که کودک در معرض ديد و يا حتي شنيدن صداي تنفس والدين در هنگام مقاربت جنسي آنان نباشد.

 

اين سفارش ها بيانگر آن است که اولا مرحله اي از تمايلات جنسي در آغاز دوره کودکي وجود دارد -گرچه کودک از آن آگاه نيست- و ثانيا عوامل بيروني ناهشيار بر رفتار جنسي تأثير مي گذارد.

 

در اين سن کودکان بسياري از اعمال و گفتار را تقليد مي کنند و با والدين خود همانندسازي مي نمايند. با آلت جنسي خود بازي مي کنند و مي خواهند جنسيت خود را شناخته، از تفاوت هاي جنسي مذکر و مؤنث آگاه شوند.

 

در اين مرحله هر پسر يا دختري به طور حتم از جنسيت خود آگاه مي شود و در پايان اين مرحله (حدود 6 سالگي) نقش جنسي خود را بايد به خوبي ايفا نمايد.

 

يکي از جلوه هاي تشخيص و شناخت نقش جنسيت در طول سنين مزبور -به ويژه شش تا 7 سالگي- ظهور و درک انگيزه هاي جنسي است. گويا در اين دوران غريزه جنسي کودکان تا اندازه اي هرچند کمرنگ خودنمايي مي کند و کودکان به تدريج آثار آن را به گونه اي احساس مي کنند.

 

از اين رو برخي از روايات اسلامي بر اين نکته تأکيد دارد که بستر کودکان و به ويژه کودکان ناهمجنس را از شش سالگي به بعد از يکديگر جدا سازيد. در مواردي نيز مادر از خوابيدن در کنار دختر 6 ساله خود منع شده است.

 

 

 

در واقع اسلام مي خواهد که غريزه جنسي در دوران شکوفايي خود رشدي طبيعي داشته باشد، زيرا در غير اين صورت بيم آن مي رود که کودک به بلوغ زودرس مبتلا شده، براي خود و اوليا و مربيان مشکلاتي به بار آورد.

  پنجشنبه، 12 تير ماه، 1393 نويسنده: seyedbahri

مرتبط باموضوع :

 اشغال تهران و رشد مجدد اقتصادي، دو روياي بزرگ آمريكا  [ يكشنبه، 28 ارديبهشت ماه، 1393 ] 809 مشاهده
 سوءظن؛ محصول مشترک شبکه‌های اجتماعی مجازی  [ شنبه، 17 خرداد ماه، 1393 ] 866 مشاهده
 آیه ای عجیب درباره امام زمان در انجیل متی  [ سه شنبه، 10 ارديبهشت ماه، 1398 ] 71 مشاهده
 تاکتیک جدید شبکه من و تو در بفرمایید شام! + فیلم  [ جمعه، 1 خرداد ماه، 1394 ] 580 مشاهده
 نجات امپراطوری چین پس از کشتار مسلمانان  [ سه شنبه، 12 اسفند ماه، 1393 ] 1498 مشاهده

نام شما: myy
ایمیل شما: dfhs@163.xom

در مورخه : پنجشنبه، 29 تير ماه، 1396

MYY

 

babyliss flat iron dsquared2 ray ban wayfarer nike running shoes handbags outlet zapatillas nike adidas omega watches longchamp taschen instyler ionic styler cheap oakley sunglasses womens clothing tommy hilfiger online hugo boss outlet online coach factory online cheap nike shoes burberry outlet online burberry oakley sunglasses cheap burberry outlet store oakley sunglasses north face jackets memphis grizzlies jersey cheap jerseys coach outlet adidas shoes nike running shoes jimmy choo outlet milwaukee bucks jersey packers jerseys gafas oakley swarovski australia burberry outlet hogan sito ufficiale christian louboutin cheap michael kors ed hardy clothing patriots jerseys nike air max kate spade handbags burberry sale michael kors outlet online lunette ray ban chiefs jerseys true religion jets jerseys michael kors handbags cheap shoes ferragamo shoes michael kors purses long champ purses and handbags 49ers jerseys polo outlet online jordan retro kate spade bags michael kors celtics jersey timberland outlet coach outlet sale nike air huarache northface hogan rams jerseys salvatore ferragamo steelers jerseys jimmy choo prada outlet louboutin nfl jerseys retro jordans burberry outlet online barbour jackets coach purses outlet chargers jerseys coach outlet store nike huarache kate spade ferragamo shoes burberry handbags outlet azcardinals jerseys dre beats hilfiger online shop ny jersey new balance cheap oakley barbour jackets michael kors outlet longchamp outlet oakley barbour womens jackets jordan shoes celine outlet burberry outlet store rayban nike roshe run swarovski crystal nfl jerseys burberry sale michael kors replica rolex nike store tommy hilfiger outlet cheap michael kors oakley sunglasses toronto raptors jersey nike free run michael kors uhren fendi ray ban wayfarer ecco shoes outlet air max 2014 fivefingers nfl jerseys michael kors purses ray-ban sunglasses celine outlet ralph lauren bills jerseys timberland outlet oakley sunglasses swarovski crystal nba jerseys michael kors pandora beats by dre headphones prada outlet ray bans coach factory outlet online coach bags outlet polo outlet store christian louboutin shoes falcons jerseys bcbg max giuseppe zanotti michael kors outlet burberry online shop michael kors outlet michael kors outlet online sale jaguars jerseys michael kors bags longchamp handbags oakley sunglasses outlet louboutin shoes air max 2014 the north face ray ban pas cher longchamp kate spade mcm handbags north face jackets nike air max givenchy shoes outlet levis jeans mizuno running shoes adidas.se nike roshe run ray ban outlet new balance warriors jerseys adidas zx flux detroit pistons burberry outlet store philipp plein clothing the north face ray ban zonnebril true religion jeans men marc by marc jacobs nike mercurial vapor michael kors ralph lauren hermes birkin bag versace outlet lacoste shirts the north face outlet burberry rolex adidas online shop michael kors outlet online philipp plein veneta fidget spinner polo ralph lauren supra shoes denver nuggets jerseys orlando magic jersey nike free 5.0 designer handbags dre headphones new balance outlet oakley browns jerseys www.tommyhilfiger.nl polo ralph lauren ray ban sunglasses colts jerseys cavaliers jersey north face outlet longchamp outlet michael kors handbags replica watches mcm backpack uhren shop coach shop air max thea coach outlet usa bottega veneta utah jazz jersey hollister online washington wizards jersey air max 90 atlanta hawks jerseys easton bats air max true religion jeans women hollister airmax timberland boots ray bans puma online shop nike air max thea coach outlet online nba jerseys ralph lauren factory store jordan shoes polo outlet nike schoenen seahawks jerseys nike.com red bottom ralph lauren polo hollisterco new balance bengals jerseys vans outlet bcbg max azria juicy couture outlet nike factory marc by marc jacobs abercrombie hoodies store dsquared2 outlet cheap jerseys titans jerseys oakley frogskins longchamp nike air max air jordan retro los angeles lakers coach outlet online miami heat cheap jerseys coach usa ray ban occhiali woolrich womens jackets swarovski online shop saints jerseys oakley sunglasses red bottom shoes pandora charms rolex replica michael kors nike shoes juicy couture ralph lauren spurs jerseys tommy hilfiger bears jerseys michael kors australia cowboys jerseys converse chucks nike free north face backpacks oakley sunglasses outlet polo ralph lauren prada tracksuits sunglasses for women ray ban outlet suns jersey bulls jerseys vans schuhe eagles jerseys hollister clothing polo ralph lauren outlet online roshes swarovski dolphins jerseys prada shoes ralph lauren black friday hornets jersey soccer shoes michael kors outlet online sale asics gel beats audio ray ban sunglasses mcm handbags calvin klein outlet coach outlet nike store uk ray ban sunglasses outlet coach bags outlet nike store mavericks jerseys oakley sunglasses cheap pandora charms purses and handbags rayban portland trail blazers jersey raiders jerseys michael kors v?skor nike running ravens jerseys coach outlet online ipad mini cases rolex watches montblanc ray ban uk nike air force north face ferragamo hilfiger outlet nike huarache vikings jerseys cheap nfl jerseys oakley sunglasses pandora canada michael kors michael kors outlet 76ers jerseys stephen curry shoes michael kors michael kors handbags hermes belt montre homme north face canada vans shoes cheap ray ban air max polo ralph lauren outlet longchamp handbags ray ban outlet broncos jerseys oakley indiana pacers jersey okc jerseys prada handbags michael jordan replica watches new balance shoes rolex watches oakley outlet lac jersey eyeglasses stores supra footwear cheap oakley sunglasses prada adidas superstar armani outlet online nike tn pandora jewellery australia christian louboutin uk replica watches new orleans pelicans jersey tommy hilfiger canada jordans for sale lions jerseys cheap jerseys swarovski jewelry relojes michael kors bags tory burch handbags nike soccer shoes hollister co wedding dress polo ralph mbt womens shoes nike air max nike.se coach factory outlet online ralph lauren polo air jordan shoes mcm handbags chi hair mcm bags hollister co cheap basketball shoes converse outlet michael kors handbags panthers jerseys giuseppe zanotti sneakers true religion jeans outlet giants jerseys nike roshe run air max asics texans jerseys valentino outlet true religion outlet nj jerseys ralph lauren outlet online nike roshe run ralph lauren outlet online nike.dk hermes outlet true religion outlet pandora bracelet buccaneers jerseys rayban michael kors uk cheap oakley sunglasses oakley sunglasses nike fu?ballschuhe salomon schuhe polo ralph lauren coach bags outlet puma shoes outlet nike air max easton bats burberry chi flat iron nike blazers minnesota timberwolves jersey cheap jerseys soccer shoes outlet adidas superstar thomas sabo adidas yeezy shoes hogan mens shoes sacramento kings coach black friday ralph lauren outlet houston rockets redskins jerseys chrome hearts rings ralph lauren online shop roshe run red bottom converse sneakers thomas sabo uk nike shoes adidas sneakers barbour mens jackets timberland burberry outlet online iphone 4s cases converse shoes barbour jacket outlet nike air max reebok

ارسال جوابیه ]


نام شما: BobbyJaw
ایمیل شما: BobbyJaw

در مورخه : شنبه، 18 شهريور ماه، 1396
Garage within the [url=http://www.stephencurryshoes.com]stephen curry shoes[/url] second dribbling is toward the switch on the left side on the body without any slowdown, their footsteps choiceness and fast, soon arrived at the position you want to go. Unlike most pitcher like center of gravity down, then struggled to jump to perform, the garage action far more concise. Don't waste any hard work, just jump off the earth, slightly triggered his taking pictures action instantly. "He is not only essentially the most pure great scorer, he even gave shot two words for making the definition, the total shooting art played some sort of revolutionary role. "The bobcats mind scout work Adam : Mr Libby said Treasury. Counter-top frames in 6 moments and 31 seconds, garage from his upper body slightly next point position held up the ball, the index finger along with middle finger instinct to uncover gaps in the silicone ball center. His wrist gently lifted back, remaining his palm the soccer ball, but still control in between his fingers. His right arm into the many joints is close in order to 90 degree Angle, from the shoulder to the knee, from the elbow towards the wrist, from wrist to refer to, as if a eating place waiter in carrying the tray. Glen Davis clippers, 289 - pound in the front, [url=http://www.curry-shoes.com]curry shoes[/url] need to speed up their action inside Treasury, since the childhood to lay an excellent foundation for complete to garage in any state, the right arm and shooting is able to keep perfect posture and power. And in addition to perfect hand movements, garage features a precise shot needed yet another factor: enough deep muscle tissue memory. Shooting touch isn't a proper adjective, a single player, able to throw a superb shooting there is however one secret to all - every single day, year after year exercise, until a set regarding complex dynamic chain implanted into yourself physically. Garage never resist like monks meditate boring train, it also helped whenever he graduated from secondary school, eventually grow into a different leading little-known Davidson school NCAA elite last ten. "Game changing, there is no time to [url=http://www.kdshoes.us.com]kevin durant shoes[/url] you see your own shooting action is correct, " curry said, "you can only depend upon their daily at the courses ground building muscle ram, hit and believe that individuals can. We're so a lot of practice in training, to be able to the game, you can make use of instinct to react. But if it is not in the correct way, the game will think very strange. ". Tag: [url=http://www.kyrieirvingshoes.net]kyrie irving shoes[/url] [url=http://www.kyrie3.us]nike kyrie 3[/url] [url=http://www.balenciagashoes.us]balenciaga shoes[/url] [url=http://www.kobe-bryant-jerseys.com]kobe bryant jerseys[/url] [url=http://www.nikepg1.us]nike pg1[/url] [url=http://www.stephencurryjerseys.com]stephen curry jerseys[/url] [url=http://www.kyrie2shoes.com]kyrie 2 shoes[/url] [url=http://www.adidasnmdwomens.com]adidas nmd[/url] [url=http://www.airmaxnike2017.us]nike air max 2017[/url] [url=http://www.pumafenty.us]puma fenty[/url] [url=http://www.adidasnmdr2.us]adidas nmd r2[/url] [url=http://www.yeezyshoes.us.com]yeezy shoes[/url] [url=http://www.kyrieirvingshoes.us.com]kyrie irving shoes[/url] [url=http://www.adidasalphabounce.com]adidas alphabounce[/url] [url=http://www.ultraboost4.com]ultra boost 4[/url] [url=http://www.adidaseqt.us.com]adidas eqt[/url] [url=http://www.curry-3.com]curry 3[/url] [url=http://www.pumafenty.us]puma fenty[/url] [url=http://www.nikezoomallout.com]nike zoom all out low[/url]
ارسال جوابیه ]


نام شما: BobbyJaw
ایمیل شما: BobbyJaw

در مورخه : يكشنبه، 16 مهر ماه، 1396
Car port, 26, is one [url=http://www.kdshoes.us.com]kevin durant shoes[/url] on the largest child, dell -- garage in 2002, his or her dad announced over sixteen years of career, finally paid 40. 2% on threes report card. From a quite young age, Stephen throughout the shooting learned how to shoot with the feet of the get good at, when dad refused for taking him to the hornets education, Stephen will be pursed lips, not because can't visit those big-name players, the old that you are, but because he also strive to be with my dad, to rehearse his shot. At age 9, garage is of his own [url=http://www.stephencurryshoes.com]stephen curry shoes[/url] amateur league teams of players, only if the coach would need to outside shot collapse in the opponent's zone will possibly be sent. Recalled the yourself, garage proudly said: "when I was a defense gurus, all start from presently there. " To go to [url=http://www.curry-shoes.com]curry shoes[/url] the original text, when the garage near the soccer ball in midfield, people tend to overlook just about the most important thing: pool golf ball skills. Sonya, thanks to be able to his mother, then a new 5 feet tall 3, cordial and some stubborn woman again concurrently, she was in high school graduation played point guard, looking towards the volleyball after in to the campus of Virginia tech, and meet the storage there's father. "If I dribble on the coast, I have to select to shoot or cross, it's my limit. "Dell explained, "people started for Stephen impression is all they can beautiful posture hit shots, but before becoming a striker, he already was a better control player, people often ignore it. After their dribble shot, is I the most beautiful moments. Thanks to his mother. ". Tag: [url=http://www.kyrieirvingshoes.net]kyrie irving shoes[/url] [url=http://www.adidaseqt.us.com]adidas eqt[/url] [url=http://www.adidasiniki.us.com]adidas iniki[/url] [url=http://www.tissotwatches.us]tissot watches[/url] [url=http://www.lebron-13.org]lebron 13[/url] [url=http://www.hand-spinner.us]hand spinner[/url] [url=http://www.airmaxnike2017.us]nike air max 2017[/url] [url=http://www.nikezoomvaporfly.us.com]nike zoom vaporfly[/url] [url=http://www.airjordan1.us]Air Jordan 1 Mid[/url] [url=http://www.lebronsoldier11.us]Lebron soldier 11[/url] [url=http://www.kdshoesstore.com]kd shoes store[/url] [url=http://www.vansshoes.us.com]vans shoes[/url] [url=http://www.nikehuarache.org]nike huarache[/url] [url=http://www.adidasnmdr2.us]adidas nmd r2[/url] [url=http://www.curry-1.com]curry 1[/url] [url=http://www.bapehoodie.com]bape hoodie[/url] [url=http://www.kyrieirvingshoes.us.com]kyrie 3[/url] [url=http://www.kyrie2.com]kyrie 2[/url] [url=http://www.lebron-james-jersey.com]lebron james jersey[/url]
ارسال جوابیه ]


نام شما: BKI89yJaw
ایمیل شما: BKI89yJaw

در مورخه : جمعه، 10 خرداد ماه، 1398
Shed, 26, is one [url=http://www.kdshoes.us.com]kevin durant shoes[/url] from the largest child, dell - garage in 2002, the dad announced over 04 years of career, finally paid 40. 2% on threes document card. From a extremely young age, Stephen across the shooting learned how to shoot on the feet of the learn, when dad refused to take him to the hornets teaching, Stephen will be pursed jaws, not because can't visit those big-name players, the old you happen to be, but because he also need to be with my dad, to employ his shot. At age 9, garage is of their own [url=http://www.stephencurryshoes.us]stephen curry shoes[/url] amateur league teams regarding players, only if the coach has to outside shot collapse with the opponent's zone will be sent. Recalled the oneself, garage proudly said: "when I was a defense gurus, all start from presently there. " To go returning to [url=http://www.curryshoes.us.com]curry shoes[/url] the original text, in the event the garage near the basketball in midfield, people tend to overlook one of the most important thing: pool basketball skills. Sonya, thanks in order to his mother, then some sort of 5 feet tall 3, cordial and some stubborn woman again as well, she was in senior high school played point guard, checking out the volleyball after to the campus of Virginia technical, and meet the car port there's father. "If I dribble towards the coast, I have to decide on to shoot or go, it's my limit. "Dell said, "people started for Stephen impression is all he is able to beautiful posture hit photographs, but before becoming any striker, he already was a better control player, people usually ignore it. After his dribble shot, is I the most wonderful moments. Thanks to his or her mother. ". Tag: [url=http://www.kyrieirvingshoes.us.com]kyrie irving shoes[/url] [url=http://www.hand-spinner.us]hand spinner[/url] [url=http://www.barbourjackets.us.com]barbour jackets[/url] [url=http://www.adidaseqt.us.com]adidas eqt[/url] [url=http://www.balenciagatriplesshoes.com]balenciaga triple s Shoes[/url] [url=http://www.curry2.com]curry 2[/url] [url=http://www.nikesbdunk.us]nike sb dunk[/url] [url=http://www.supremeyeezys.com]supreme yeezys[/url] [url=http://www.kyrie3.us]kyrie 3[/url] [url=http://www.nikecr7.com]Cristiano Ronaldo CR7[/url] [url=http://www.kyrieirvingshoes.com.co]kyrie shoes[/url] [url=http://www.rose6.us]rose 6[/url] [url=http://www.kyrieirvingjersey.com]kyrie irving jersey[/url] [url=http://www.puma-fenty.us]puma fenty<[/url] [url=http://www.adidasterrex.us]adidas terrex[/url] [url=http://www.stephencurry-shoes.com]stephen curry basketball shoes[/url] [url=http://www.johnwallshoes.us.com]john wall shoes[/url] [url=http://www.asicsgelkayano23.com]asics gel kayano 23[/url] [url=http://www.adidasultraboost4.com]adidas ultra boost 4[/url] [url=http://www.drose8.com]rose 8[/url] [url=http://www.lebronsoldier10.us]lebron soldier 10[/url] [url=http://www.kyrie4halloween.com]kyrie 4 halloween[/url] [url=http://www.adidassuperstar.us.org]adidas superstar Shoes[/url] [url=http://www.pumafenty.us]puma fenty[/url] [url=http://www.kobe--shoes.com]kobe shoes[/url] [url=http://www.kobebryantjersey.us]kobe bryant jersey[/url] [url=http://www.pumasuede.us.com]puma suede[/url] [url=http://www.curryshoes.us]curry shoes[/url] [url=http://www.yeezyboost350v2.us]yeezy boost 350 v2[/url] [url=http://www.kyrie4confetti.us]kyrie 4 confetti[/url] [url=http://www.curry-5.us]curry 5[/url] [url=http://www.nikesoccercleats.us.com]Nike Soccer Cleats[/url] [url=http://www.adidasboost.us.com]adidas boost[/url] [url=http://www.nikehuarache.org]nike huarache[/url] [url=http://www.kyrie4.us.com]kyrie 4[/url] [url=http://www.kyrie1.us]kyrie 1[/url] [url=http://www.nikezoomvaporflyelite.us]nike zoom vaporfly elite[/url] [url=http://www.adidasnmdhumanrace.com]adidas nmd human race[/url] [url=http://www.adidaspureboost.us.com]adidas pure boost[/url] [url=http://www.nike-mercurial.us]nike mercurial[/url] [url=http://www.lebronsoldier10.us.com]lebron soldier 10[/url] [url=http://www.birkenstock-sandals.us]birkenstock[/url] [url=http://www.nikehyperdunk.us.com]nike hyperdunk[/url] [url=http://www.lebronsoldier11.org]soldier 11[/url] [url=http://www.curry4footlocker.com]curry 4 footlocker[/url] [url=http://www.adidasnmdshoes.us.com]adidas nmd shoes[/url] [url=http://www.lebron15ashes.com]lebron 15 ashes[/url] [url=http://www.airjordan32.us]jordan 32[/url] [url=http://www.kyrie2.us]kyrie 2[/url] [url=http://www.nikeairmax97.us.com]nike air max 97[/url] [url=http://www.hardenvol2.org]james harden vol 2[/url] [url=http://www.nikelebronjamesshoes.us.com]Lebron James Shoes[/url] [url=http://www.kyrie2shoes.com]kyrie 2 shoes[/url] [url=http://www.mizunoshoes.us.com]mizuno shoes[/url] [url=http://www.kevindurantjersey.us.com]kevin durant jersey[/url] [url=http://www.adidasdeerupt.us]adidas deerupt[/url] [url=http://www.nikefree.us.com]nike free[/url] [url=http://www.kyrieirvingshoes.us]kyrie irving shoes[/url] [url=http://www.yeezyshoes.us.com]yeezy shoes[/url] [url=http://www.hyperdunk-2017.com]hyperdunk 2017[/url] [url=http://www.ugg5815.com]ugg 5815[/url] [url=http://www.newbalancerunningshoes.us.com]new balance running shoes[/url] [url=http://www.michaeljordanshoes.us]michael jordan shoes[/url] [url=http://www.airmax90.us]air max 90[/url] [url=http://www.neweracaps.us.com]new era caps[/url] [url=http://www.nikepg2.us]nike pg 2[/url] [url=http://www.adidastennishu.com]adidas tennis hu pharrell[/url] [url=http://www.nikeepicreactflyknit.us]nike epic react flyknit[/url] [url=http://www.curry-5.com]curry 5[/url] [url=http://www.vansshoes.us.com]vans shoes[/url] [url=http://www.adidasnmdr1primeknit.com]adidas nmd r1 primeknit[/url] [url=http://www.ecco.us.com]ecco Shoes[/url] [url=http://www.kobebryantshoes.us.com]kobe bryant shoes[/url] [url=http://www.lebron-james-shoes.us.com]lebron james shoes[/url] [url=http://www.lebronsoldier12.us]soldier 12[/url] [url=http://www.kyrie-3.com]kyrie 3[/url] [url=http://www.kyrieirvingbasketballshoes.com]kyrie irving shoes[/url] [url=http://www.underarmourshoes.us.com]under armour shoes[/url] [url=http://www.kyrie4.com]kyrie 4[/url] [url=http://www.airjordan-31.com]air jordan 31[/url] [url=http://www.canadagooseus.com]canada goose[/url] [url=http://www.calvinklein.us.com]calvin klein underwear[/url] [url=http://www.kyrieirvingshoes.us.com]kyrie irving shoes[/url] [url=http://www.kyrie-irvingshoes.com]kyrie shoes[/url] [url=http://www.adidasclothing.us]Adidas Apparel[/url] [url=http://www.adidasalphabounce.com]adidas alphabounce[/url]
ارسال جوابیه ]


 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نام شما (ضروری): 
ایمیل شما (ضروری): 
نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]

  امتیاز دهی به مطلب         

  انتخاب ها        


 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

  اشتراک گذاري مطلب        

تمامی حقوق محفوظ بوده و هر گونه کپی برداری فقط با ذکر منبع مجاز خواهد بود

 Design By KiaGraphic Powered PHPNuke 8.3