نام كاربري:  
پسورد:
 
عضویت سریع
      شناسه : 
      نام اصلي : 
      ايميل : 
      تايپ مجدد : 
      گذرواژه : 
      تايپ مجدد : 

 

      
 
 
 
محل تبلیغات شما: جهت کسب اطلاعات بیشتر و سفارش تبلیغات خود با شماره تلفن 09133638841! تماس حاصل فرمایید
   
 

  آمار کاربران        

» از ازدواج با الاغ در غرب تا آرامش سگی در ایران + تصاویر
یکی از این نیازهای غیرضروری وام گرفته شده از غرب که ابتدا در طبقه مرفه‌نشین جامعه ایرانی و بعد در دیگر طبقات پایین‌تر اقتصادی بروز پیدا کرد، نگه‌داری از حیوانات در خانه بود که از سگ و گربه شروع شد و حالا نوبت به نگهداری از نوع وحشی آن رسیده است.
 جامعه ایرانی با سرعت بسیار باورنکردنی در حدود بیست سال اخیر شروع به تغییراتی با موازات رشد سریع وسایل ارتباط جمعی مانند ماهواره، اینترنت، تلویزیون، تلفن همراه... کرده و به نیازهای جدید غیرضروری و مدل‌های جدید برای برآوردن این نیازها رسیده است. هرچه این نیازها گسترده‌تر می‌شود، دامنه آسیب‌پذیری انسان ایرانی نیز به مراتب بالاتر می‌رود؛ نیازهایی که تا چند سال پیش در ذهن مردم ایران جایگاه خاصی نداشت اما به مدد فضای سایبر و وجود شبکه‌های اجتماعی و شبکه‌‌های ماهواره‌ای به دغدغه‌هایی با اولویت بالا تبدیل شده‌اند.

یکی از این نیازهای وام گرفته شده از غرب که ابتدا در طبقه مرفه‌نشین جامعه ایرانی بروز پیدا کرد و بعد در دیگر طبقات پایین‌تر اقتصادی شایع شد، نگه‌داری از حیوانات در خانه بود که از سگ و گربه شروع شد و حالا نوبت به نگهداری از نوع وحشی آن‌ها مانند کروکودیل، شیر و ببر، انواع مارها، انواع سگ‌ها، میمون، سنجاب، انواع گربه‌سانان، خرس و... در محیط کاشانه و زندگی رسیده است.

123

نمونه‌ای از نگه‌داری یک حیوان وحشی در یکی از آپارتمان‌های تهران

زندگی با حیوانات در جوامع غربی نیز مدت‌ها است که ادامه دارد و این فرهنگ به دیگر کشورها و مردم جهان نیز صادر شده است. برای رسیدن به جواب علت این کار باید دامنه بیشتری از این موضوع را بررسی کنیم.

زندگی با حیوانات، اولویت اول انگلیسی‌ها

بسیاری از مردم انگلیس حیوانات خانگی خود را به اعضای خانواده‌های‌شان ترجیح می‌دهند و می‌گویند بیشتر مایلند تعطیلات خود را به جای خانواده با حیوانات خانگی خود بگذرانند. یونایتدپرس گزارش داده که نتایج یک نظرسنجی از دارندگان حیوانات خانگی در انگلیس نشان می‌دهد چهل و هفت درصد آنها در زمان دوری از خانه بیشتر دل‌شان برای حیوانات خانگی‌شان تنگ می‌شود تا اعضای خانواده و سیزده درصد نیز گفتند اگر امکان انتخاب داشته باشند، بیشتر ترجیح می‌دهند تعطیلات خود را به جای اعضای خانواده با حیوانات خانگی خود بگذرانند.

123

مردم انگلیس ترجیح می‌دهند تعطیلات را با حیوانات خانگی خود بگذرانند

پرطرفدارترین حیوانات خانگی در کشورهای غربی سگ‌ها و گربه‌ها هستند. مثلا در سوئد با 9 میلیون نفر، دارای بیش از 950 هزار قلاده سگ شناسنامه دار است که بیش از 80 درصد این سگ‌ها دارای بیمه درمانی هستند؛ یا در آمریکا که جمعیت آن بیشتر از سیصد میلیون نفر می‌باشد، حدود 63 درصد خانواده‌ها دارای حیوان خانگی هستند و بیش از نیمی از خانواده‌ها بیش از یک حیوان دارند. اخیرا نیز خبرهایی از ازدواج با حیوانات در این جوامع به گوش می‌رسد.

123
 
123

نمونه‌هایی از ازدواج با حیوان در جوامع غربی

گرایش ایرانی‌ها به نگهداری حیوان خانگی

همانطور که در بالا اشاره شد موج نگه‌داری حیوانات خانگی در ایران تشدید شده و علت آن را می‌توان از دو منظر دید. یکم، وجود کمبودهای روانی و عاطفی که به دلیل وجود آسیب‌های فردی و خانوادگی بوجود آمده و دوم، تبلیغ رسانه‌های مختلف داخلی و خارجی برای تبلیغ و تشویق این نوع از زندگی می‌باشد.

طلاق، تک فرزندی و تنهایی...

با تغییر خانواده‌های با جمعیت به خانواده‌های هسته‌ای، دیگر خانواده‌ها علاقه یا توان برای نگهداری بیش از یک فرزند ندارند و برای پر کردن تنهایی فرزند خود و با توجه به افزایش روحیه فرزندسالاری، ترجیح می‌دهند یک هم‌بازی از جنس حیوان خانگی برای او بیاورند. کودکان و نوجوانانی که عمده وقت خود را صرف بازی‌های کامپیوتری و کارتون‌های غربی می‌کنند که در آنها داشتن یک حیوان خانگی موضوعی عادی بوده و به نوعی به فرهنگ تبدیل شده، و با توجه به الگوگیری آنها از این کارتون‌، بازی و فیلم‌ها، می‌توانند پدر و مادر خود را که برای تامین نیازها و خواسته‌های زندگی ساعت‌ها در بیرون از خانه مشغول هستند برای خرید حیوان خانگی متقاعد کنند.

برخی از افراد نیز بخاطر شکست‌های عاطفی ناشی از خیانت، طلاق، مرگ عزیزان و تنهایی به نگهداری حیوانات روی می‌آورند تا آلام ناشی از خلاء‌های عاطفی را جبران نمایند.

پرستیژ اجتماعی با نمایش سگ!

بعضی از علت‌های علاقه به حیوانات در میان جوانان و برخی خانواده‌های ایرانی نشان از تلاش برای دست یافتن به گونه‌ای از پرستیژ اجتماعی است. از نظر آنها به نمایش گذاشتن سگ در معابر عمومی نوعی تشخص به حساب می‌آید در نتیجه این شیوه از تفکر به خانواده‌‌های متوسط شهری هم کشیده شده و جزو لاینفکی از زندگی شهری و کلاس اجتماعی آن‌ها شده است. به دست آوردن موقعیت اجتماعی از طریق جلب توجه دیگران و چشم و هم چشمی با همسایه‌ها و اقوام، در پیشی گرفتن نگه‌داری از نژادی خاص و یا حیوانی گران‌قیمت برای عده‌ای تبدیل به یک تفریح و سبک خاصی از زندگی شده است.

123

بعضی افراد برای به دست آوردن موقعیت اجتماعی سگ خود را در معابر عمومی به نمایش می‌گذارند

ناگفته نماند که در بسیاری از اوقات خیابان‌گردی این حیوانات (بخصوص سگ) موجب آزار و آسیب به دیگر شهروندان کشور شده که به همین دلیل قوانینی برای این موضوع توسط مجلس شورای اسلامی تصویب گشته اما این قوانین با حمله سایت‌های فارسی زبان خارج از کشور مواجه شده است.

123

 
123
 
123
ناراحتی سایت‌های فارسی زبان غربی از قوانین مجلس شورای اسلامی
 

رسانه‌های فارسی‌زبان و زندگی با حیوانات

بسیاری از رسانه‌های فارسی زبان خارج از کشور گزارش‌هایی برای مخاطب ایرانی از مزایای استفاده از حیوانات در خانه منتشر می‌کنند و بعضی از آنها مانند بی‌بی‌سی فارسی اقدام به فراخوان ارسال عکس از حیوانات خانگی ایرانی‌ها کرده است.

از مزایای نگه‌داری حیوانات خانگی از منظر این رسانه‌ها می‌توان به افزایش طول عمر، افزایش روابط اجتماعی، رسیدن به آرامش بیشتر، افزایش سلامتی بدن و... نام برد؛ در واقع رسانه‌هایی مانند شبکه «من و تو»، بی‌بی‌سی فارسی، صدای آمریکا و سایت‌های دیگر از این جریان با معرفی و تبلیغ این فرهنگ، به دنبال پاسخ دادن به خلاءهای بوجود آمده از تضعیف خانواده‌ای است که خود آنها متهم ردیف اول برای تضعیف این نهاد استراتژیک هستند.

123
 
123
 
123

اخبار و گزارش‌های سایت‌های بی‌بی‌سی و دویچه‌وله فارسی برای نگه‌داری حیوانات خانگی

در خانواده‌های غربی تک والدینی و زندگی مجردی به امری معمولی تبدیل شده و انسان‌های این جامعه برای از بین بردن تبعات روانی و عاطفی این نوع از زندگی به جای اصلاح سیستم جامعه به زندگی با حیوانات پناه برده‌اند و حالا همین نسخه توسط این رسانه‌ها برای مردم ایران پیچیده می‌شود.

رسانه‌های داخلی

تبلیغ نگه‌داری از حیوانات خانگی در ایران فقط مربوط به رسانه‌های فارسی زبان خارج از کشور نیست و تعدادی از رسانه‌های داخلی نیز این نوع از زندگی را تشویق می‌کنند و به تأسی از همان رسانه‌ها بدون توجه به ساختار فرهنگی کشور از مزایایی که دلایل علمی آنها نیز اثبات نشده است، سخن می‌گویند.

123

یک مجله داخلی مرتبط با موضوع نگه‌داری حیوانات خانگی

انتقال بیماری از حیوانات خانگی

نگهداری حیوانات خانگی به ویژه سگ و گربه می‌تواند منشایی برای انتقال انواع میکروب و قارچ‌های پوستی به انسان شود. افرادی که سابقه آلرژی، حساسیت پوستی و تنفسی دارند به دلیل ریزش مکرر موی سگ و گربه بیشتر در معرض این خطرات هستند. نگه‌داری هر نوع حیوان از جمله سگ و گربه عامل انتقال عفونت‌های پوستی، عفونت‌های انگلی، سالمونلا، لیپتوسیروز، انواع ژیاردیا، بیماری‌های قارچی، انواع حیوان گزیدگی، مانند کک و کنه و لارو مهاجر است.

الزاما با زدن واکسن یا دارو تمام بیماری‌های این حیوانات قابل پیشگیری نیست. حتی در کشورهای اروپایی که نگه‌داری حیوانات خانگی مثل سگ و گربه مرسوم است بر این نکته اذعان دارند که نگه‌داری این حیوانات مشکل‌ساز و عامل انتقال بیماری می‌باشد.

123

با زدن واکسن یا دارو تمام بیماری‌های حیوانات خانگی قابل پیشگیری نیست

آرامش در کنار سگ و گربه حاصل می‌شود؟

در دنیای استرس‌زای امروز هرکسی به دنبال خریدن متاع ارزشمندی است که با آن زندگی کند و به «آرامش» برسد؛ آرامش خریدنی یا خوردنی نیست بلکه آرامش به‌دست آوردنی است آن هم از مسیر درست و با قواعد استاندارد مخصوص به خودش. زمانی که افراد و خانواده‌ها در حوزه ارتباطات فردی و اجتماعی آگاهی کافی نداشته باشند و به لحاظ ارتباطات اقناع نشوند، با آدرس راه‌های تقلیدی از زندگی غربی دست به اقداماتی مانند زندگی با حیوانات برای کسب آرامش روانی می‌زنند.

خلاءهای عاطفی باید ازطریق كانال صحیح خودش رفع شود؛ زندگی با حیواناتی مانند سگ که در روایات ما نجس تلقی شده است، بیشتر موجب اختلال در ارتباطات اجتماعی فرد می‌شود زیرا انس با حیوان هیچگاه برای انسان رشد حاصل نمی‌کند و همچنین موجب می‌شود ابراز احساس به همنوع و تمایل برای تشکیل خانواده که لازمه حرکت جامعه می‌باشد، بشدت کم و حتی از بین برود. تحمل اضطراب‌ها و تسکین فشارهای روانی بیشتر با افزایش ایمان بدست می‌آید تا همنشینی با حیوانات.


کلمات کلیدی :
  چهارشنبه، 17 دي ماه، 1393 نويسنده: seyedbahri

مرتبط باموضوع :

 پروژه احیای قوم لوط  [ دوشنبه، 24 شهريور ماه، 1393 ] 5953 مشاهده
 چرا از حجاب می‌ترسند؟  [ پنجشنبه، 12 تير ماه، 1393 ] 747 مشاهده
 دلیل فرستادن پیامبر  [ پنجشنبه، 25 ارديبهشت ماه، 1393 ] 692 مشاهده

نام شما: myy
ایمیل شما: dfhs@163.xom

در مورخه : پنجشنبه، 29 تير ماه، 1396

uhren shop, true religion outlet, michael kors outlet online, fendi, hollister online, north face backpacks, hogan sito ufficiale, warriors jerseys, oakley frogskins, timberland outlet, ralph lauren, timberland boots, oakley sunglasses, michael kors bags, panthers jerseys, zapatillas nike, nike huarache, nike store, cheap michael kors, air jordan retro, hollister clothing, ray ban sunglasses outlet, denver nuggets jerseys, burberry outlet store, ralph lauren, air max thea, burberry outlet online, oakley sunglasses outlet, vikings jerseys, hugo boss outlet online, vans outlet, buccaneers jerseys, adidas superstar, coach outlet usa, ray ban occhiali, nike blazers, womens clothing, burberry online shop, ecco shoes outlet, cheap nfl jerseys, oakley sunglasses, washington wizards jersey, polo ralph lauren outlet, roshes, adidas.se, coach factory outlet online, lac jersey, purses and handbags, instyler ionic styler, kate spade handbags, burberry handbags outlet, rolex watches, toronto raptors jersey, kate spade, ray ban uk, oakley sunglasses, utah jazz jersey, bcbg max, sunglasses for women, dre beats, burberry outlet store, mcm handbags, jordans for sale, nike free 5.0, asics, swarovski jewelry, north face outlet, bengals jerseys, easton bats, ray-ban sunglasses, patriots jerseys, cheap oakley sunglasses, adidas zx flux, bcbg max azria, texans jerseys, louboutin shoes, michael kors, cheap shoes, true religion outlet, northface, timberland, oakley sunglasses cheap, hollister co, oakley sunglasses cheap, ny jersey, houston rockets, coach factory online, coach outlet, oakley outlet, new balance, ferragamo shoes, prada tracksuits, lunette ray ban, philipp plein, hermes birkin bag, coach outlet online, michael kors outlet, longchamp handbags, nike factory, tommy hilfiger outlet, air max 90, nfl jerseys, nba jerseys, browns jerseys, purses and handbags, supra footwear, jordan shoes, longchamp handbags, bills jerseys, www.tommyhilfiger.nl, soccer shoes, jaguars jerseys, designer handbags, ray ban outlet, hoodies store, chargers jerseys, prada handbags, ralph lauren online shop, michael kors, nike shoes, michael jordan, ralph lauren outlet, adidas shoes, packers jerseys, replica watches, mcm backpack, hollister co, north face canada, pandora bracelet, nike store uk, rolex, nike air max, new balance, the north face, colts jerseys, polo ralph lauren, celine outlet, burberry, adidas yeezy shoes, nike.se, jimmy choo outlet, reebok, michael kors purses, airmax, rolex watches, christian louboutin shoes, red bottom shoes, ed hardy clothing, polo outlet online, coach bags outlet, dolphins jerseys, giuseppe zanotti sneakers, swarovski crystal, barbour mens jackets, fidget spinner, coach outlet online, steelers jerseys, burberry, pandora charms, north face jackets, marc by marc jacobs, woolrich womens jackets, longchamp, air jordan shoes, bottega veneta, thomas sabo uk, thomas sabo, milwaukee bucks jersey, ravens jerseys, puma shoes outlet, puma online shop, burberry outlet online, suns jersey, oakley sunglasses, cheap michael kors, burberry sale, hollister, marc by marc jacobs, cheap ray ban, oakley, polo outlet store, michael kors handbags, nike free run, barbour womens jackets, ralph lauren factory store, red bottom, easton bats, retro jordans, mbt womens shoes, pandora, polo ralph lauren outlet online, timberland outlet, cheap nike shoes, nike roshe run, michael kors, cheap jerseys, new orleans pelicans jersey, bears jerseys, coach outlet, ray ban wayfarer, nike mercurial vapor, montblanc, nike air force, pandora charms, versace outlet, cowboys jerseys, nike.com, air max, hollisterco, cheap jerseys, tommy hilfiger canada, coach bags outlet, michael kors outlet, air max 2014, adidas online shop, nike air max, longchamp outlet, replica watches, christian louboutin uk, vans schuhe, asics gel, michael kors australia, spurs jerseys, polo ralph lauren, ray ban sunglasses, nike store, beats by dre headphones, burberry outlet online, swarovski, nike air max, burberry, ray bans, cheap oakley sunglasses, michael kors v?skor, michael kors outlet online sale, salvatore ferragamo, polo ralph, celtics jersey, nfl jerseys, ray ban zonnebril, coach usa, rams jerseys, michael kors outlet online, celine outlet, chiefs jerseys, rayban, atlanta hawks jerseys, portland trail blazers jersey, red bottom, roshe run, louboutin, indiana pacers jersey, prada shoes, prada, cheap jerseys, coach black friday, long champ, converse outlet, adidas superstar, north face jackets, swarovski online shop, michael kors handbags, beats audio, nike huarache, raiders jerseys, ralph lauren polo, rolex replica, armani outlet online, orlando magic jersey, philipp plein clothing, oakley sunglasses outlet, pandora jewellery australia, coach factory outlet online, nike air max, dsquared2 outlet, ralph lauren polo, hilfiger outlet, nfl jerseys, new balance outlet, true religion jeans men, the north face outlet, chi flat iron, bulls jerseys, babyliss flat iron, wedding dress, polo ralph lauren, nike running shoes, coach outlet sale, salomon schuhe, cheap oakley, mavericks jerseys, hornets jersey, nike air max, okc jerseys, valentino outlet, nike air max thea, mcm handbags, ralph lauren black friday, eyeglasses stores, oakley sunglasses, tommy hilfiger online, true religion, adidas sneakers, nike shoes, converse sneakers, michael kors, longchamp outlet, oakley, coach shop, chrome hearts rings, sacramento kings, cheap jerseys, detroit pistons, michael kors purses, givenchy shoes outlet, air max, hogan mens shoes, juicy couture outlet, ralph lauren, michael kors, los angeles lakers, nike fu?ballschuhe, nike roshe run, ray ban pas cher, relojes, coach purses outlet, ferragamo, burberry outlet, nike.dk, michael kors outlet online sale, tommy hilfiger, hilfiger online shop, hogan, nj jerseys, true religion jeans outlet, nike air huarache, north face, nike roshe run, veneta, rayban, oakley, mizuno running shoes, cheap jerseys, falcons jerseys, new balance shoes, prada outlet, minnesota timberwolves jersey, cavaliers jersey, dsquared2, memphis grizzlies jersey, coach outlet store, michael kors bags, oakley sunglasses, abercrombie, coach outlet online, calvin klein outlet, jordan retro, coach bags outlet, michael kors, eagles jerseys, hermes outlet, montre homme, burberry sale, jets jerseys, michael kors outlet, dre headphones, replica rolex, converse shoes, michael kors uhren, christian louboutin, barbour jackets, longchamp, ray ban sunglasses, nike running shoes, air max 2014, 76ers jerseys, adidas, longchamp taschen, nike air max, rayban, redskins jerseys, handbags outlet, saints jerseys, nike free, omega watches, the north face, kate spade, lacoste shirts, swarovski crystal, jordan shoes, barbour jackets, ferragamo shoes, swarovski australia, supra shoes, kate spade bags, nba jerseys, iphone 4s cases, ralph lauren outlet online, ipad mini cases, ray ban outlet, polo outlet, ralph lauren outlet online, juicy couture, soccer shoes outlet, replica watches, michael kors, giuseppe zanotti, air max, michael kors uk, mcm bags, burberry outlet store, pandora canada, polo ralph lauren, chi hair, hermes belt, miami heat, prada outlet, ray bans, cheap basketball shoes, nike schoenen, converse chucks, jimmy choo, giants jerseys, ray ban outlet, true religion jeans women, nike running, nike tn, fivefingers, stephen curry shoes, michael kors outlet, levis jeans, michael kors handbags, gafas oakley, nike roshe run, new balance, cheap oakley sunglasses, barbour jacket outlet, nike soccer shoes, 49ers jerseys, vans shoes, lions jerseys, mcm handbags, michael kors handbags, titans jerseys, broncos jerseys, azcardinals jerseys, tory burch handbags, ray ban wayfarer, seahawks jerseys

ارسال جوابیه ]


 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نام شما (ضروری): 
ایمیل شما (ضروری): 
نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]

  امتیاز دهی به مطلب         

  انتخاب ها        


 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

  اشتراک گذاري مطلب        

تمامی حقوق محفوظ بوده و هر گونه کپی برداری فقط با ذکر منبع مجاز خواهد بود

 Design By KiaGraphic Powered PHPNuke 8.3